Видатні гості села

Київський eтногурт "Фолькнери" і Саджавка
(8 Голосів)
Написав Юрій Іваночко   

Другий фільм циклу "Двоколісні хроніки" про велосипедну етнографічну експедицію від Ужгорода до Луганська музикантів гурту "Фолькнери" в рамках власного культурного проекту 2011 року. В експедиції довжиною 2011 км та тривалістю 44 дні учасники шукали рідкісні зразки пісенного фольклору різних регіонів України.

За сприяння нашого колективу та жителів села побували "Фолькнери" також і в Саджавці. Про це говорять перші кадри даного фільму.

 
Галині Христан-60
(6 Голосів)
Написав Василь Герей   

Вітаємо нашу землячку-Галину Петрівну Христан з славним ювілеєм.

Нехай душа у Вас ніколи не старіє,
На білій скатертині будуть хліб і сіль,
Своїм теплом Вас завжди сонце гріє
Слова подяки линуть звідусіль.

 Христан Галина Петрівна народилась 31.05.1952 р. в с. Саджавка. Працює бібліотекарем в місцевій сільській філії. З відзнакою закінчила Харківське культосвітнє училище. Бібліотечній справі віддала понад 40 років.

Новелістка. Член Національної спілки письменників України. Лауреат Всеукраїнських фестивалів гумору та сатири, районної премії ім. Надії Попович. Свої твори друкувала в альманахах, антологіях літстудії «Бистрінь» книзі про Надвірнянщину «Страгора», збірнику «Під Франковою зорею», районній газеті «Народна Воля», журналах «Перевал», «Дзвін», «Гражда», «Січеслав», «Ятрань», «Четвер». Почесний член літоб»єднання «Радосинь» (м. Київ).
Авторка п»яти книг: «Старий і кіт», «Я вернуся», «Великоднє чудо», «Білий острів», «Вірність».
Лауреат районної премії ім. Н. Попович в номінації «література» за збірки новел «Старий і кіт», «Я вернуся».

 
Творчий вечір
(4 Голосів)
Написав Василь Герей   

У вівторок, 5 червня, о 12-ій год. у приміщенні Надвірнянської міської бібліотеки для юнацтва відбудеться ювілейний творчий вечір новелістки, зав. бібліотеки с. Саджавка, члена Національної спілки письменників України, авторки 5 книг Галини Христан.

Запрошуємо усіх, кому дорога творчість шановної ювілярки та українське слово.

 
Біблія дітям
(4 Голосів)
Написав Василь Герей   

Саджавську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, 1квітня відвідав відомий на Прикарпатті меценат, депутат Івано-Франківської обласної ради, Юрій Дерев’янко. Чудовий подарунок на передодні Великодніх свят дістався школярам та вчителіям молодших класів нашої школи. Прекрасну книгу «Дитяча Біблія» вони отримали із рук самого мецената. При отриманні подарунків були присутні священики: о. Мирослав Хімейчук та о. Валерій Лендел.

Біблія – це настільна книга для кожної родини, яка сіє в душах дітей зерна добра і любові – переконаний Юрій Дерев’янко. Сама цінна книга – це Біблія. Тому фонд дарує саджавським школярам ілюстровану біблію в переказі для дітей.
Поважаючи право кожної людини на вільне віросповідування, батьки школярів попередньо дали письмову згоду на отримання дитиною такого подарунка.
Зі словами подяки виступив директор школи Іван Кузьмин.
Співпраця Садажавської ЗОШ із Всеукраїнським Благодійним Фондом Юрія Дерев’янка має уже свої напрацювання. Прощаючись з присутніми меценат висловив намір щодо подальшої плідної співпраці.

 
Степан Григорович Пушик
(2 Голосів)
Написав Юрій Іваночко   

Степан Григорович Пушик народився 26 січня 1944 р. в с. Вікторові, Галицького району, Івано-Франківській області в селянській родині. Середню освіту здобув у Вікторовській, Комарівській та Косівській середніх школах, спеціальну - в Тлумацькому сільськогоспода рському технікумі та літературному інституті в Москві.

Трудову і творчу діяльність почав з п'ятнадцяти років. Працював рахівником і плановиком-економістом в колгоспах Косівського та Верховинського районів Івано-Франківської обл. Служив у армії, після неї - на журналістській роботі. Був головою клубу творчої інтелігенції, керівником літстудії, асистентом, старшим викладачем, доцентом Київського та Прикарпатського університетів. Степан Пушик обирався Народним депутатом України (1990-1994 рр.). Належав до Народної Ради та Демблоку, голосував за суверенітет на за Акт про проголошення незалежної України. У Верховній Раді був членом Комісії культури й духовного відродження, а також головою підкомісії парламенту.

Степан Пушик - член Спілки письменників України, українського ПЕН-клубу, Ради Спілки письменників, Президент Фонду культури, Головної Ради Всеукраїнського Товариства пам'яток історії та культури. Був головою оргкомітету по створенню обласного Товариства української мови імені Т. Г. Шевченка, яке очолював. Член редколегії часописів "Дзвін", "Березіль", лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка в галузі літератури, також премій М. Ірчана, О. Копиленка, ряду літературно-мистецьких конкурсів імені В. Стефаника.

Автор поетичних збірок "Молоді громи", "Золотий Тік", "Писаний камінь", "Задума Гір", "Головиця", "Луни", "Галич", "Заплаканий промінь", книжки вибраних віршів, поем і пісень "Хмаролом". Для дітей випустив збірки "Маленьке шпаченя", "Золотий човник".

Десятки ліричних творів Степана Пушика стали піснями. Їх поклали на музику композитори А. Кос-Анатольський, В. Івасюк, О. Білаш, А. Пашкевич, Б. Шиптур, Б. Юрків та інші. Окремим виданням вийшла збірка пісень, буклети "Співають гори", "Любисток", "Над горою місяць повен", "Козак гуляє", аудіо і грамзаписи.

Степан Пушик також є автором романів, повістей, оповідань, нарисів, есе, літературознавч их розвідок, розвідок з міфології, історії, краєзнавства. Окремими книжками побачили світ "Страж-гора", "Галицька брама", "Ключ-зілля", "Перо Золотого птаха", "Дараби пливуть у легенду", "Івано-Франківщина", "Землі нев'януча краса". Цей перелік буде не повний, якщо не додати збірок зібраних і упорядкованих казок, легенд, переказів, тостів, а саме: "Казки Підгір'я", "Золота вежа", "Срібні воли", "Українські тости" та багатьох книжок, виданих у співтоваристві.

У співавторстві із В. Смоляком С. Пушик створив п'єсу за новелами В. Стефаника "Земле моя", яка з успіхом йшла на сцені Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру імені Івана Франка.

Цінним здобутком митця є його переклад, реконструція та розшифрування багатьох темних місць "Слово о полку Ігоревім".

Поет брав участь в створенні телесеріалів "Тарасові шляхи", "Карпатське літо", "Живе джерело". Він упорядкував і видав посмертні твори Ольги Стрілець.

Побував у багатьох країнах світу.

Твори Степана Пушика перекладені на російську, китайську , румунську, молдавську, білоруську, литовську, киргизьку, словацьку та інші мови.

Взято з Інтернету.


21 жовтня 2010 року відвідав Саджавську ЗОШ І-ІІI ст. Відбулася зустріч з учнівським та педагогічним колективами. Від громади села шанованого гостя вітав сільський голова Олег Кисляк.

 
« ПочатокПопередня12НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 2

Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело.
Використання матеріалів сайту для публікації у друкованих виданнях без письмової згоди засновників сайту забороняється.
Copyright © 2008-2010 Roman Gelembjuk & Yura Ivanochko

Вподобай щоб отримувати
цікаві новини першим!