Духовність Українська Автокефальна Православна Церква Христос Воскрес із гробу, — звільняйтесь і ви із пут гріха!

Забули свій пароль?
Забули своє Ім’я Користувача?

15
Кві
Христос Воскрес із гробу, — звільняйтесь і ви із пут гріха! PDF Друк e-mail
Написав Отець Мирослав (Мирослав Хімейчук)   

17097390 10212114266241774 5946357444712101968 o

Христос Воскрес!

Дві ночі змінили для людства світ. У Різдвяну ніч сталася таїна явлення на землі Сина Божого, Який втілився від Духа Святого і Діви Марії. Це був прихід Спасителя.. В Пасхальну ніч, яку Церква прослав¬ляє понад усі церковні свята, Ісус Христос завершив Свій спасительний подвиг. Явивши силу Свого Божества, Христос воскрес і тим самим подолав смерть. 

Смерть, яка чорною тінню висіла над людьми і над усіма їхніми діяннями, втратила для християнина свій жах. Ось чому в ці святкові дні Церква кличе нас до радості й святкування: «Світися, сві¬тися, новий Єрусалиме!», «радій нині і веселися, Сіоне», «Радісно обіймемо один одного», «через Хрест прийшла радість всьому світові».

Один старогрецький язичницький письменник порівнював земне життя людське з в’язницею, де людина переживає тільки горе, страждан¬ня і сльози. Воскресіння Христове показало людству все по-іншому.  Земне життя – це не в’язниця, а початок того вічного блаженства, заради якого Син Божий сходив на землю і за яке Він постраждав і вмер на землі. Земне життя – це благословенне Гос¬подом поле, на якому росте пшениця, щоб стати хлібом для вічного життя.

Недаремним було пришестя у світ Сина Божого, не марним було Його повне страждань і подвигів життя! І хресна смерть, коли, здава¬лося, сили зла торжествували над Ісусом Христом, не була випадковою. На третій день після жахливої страти на Голгофі сталося щось неперед¬бачене й незбагненне: зрушилося каміння погребальної печери, і в сяйві Божественної слави встав із гробу Воскреслий Христос. Він воскрес! Тож нема більше сумнівів у тому, Хто такий був розп’ятий на Голгофі Праведник, бо ж тільки всемогутній Бог міг перемогти смерть і подолати невблаганний закон тління.

Воскресіння Христове було головною темою проповіді і апостолів, і святих отців, і пастирів Церкви. Святий Григорій Богослов, останню свою проповідь закінчив такими словами: «Я відчуваю, що перо моє вже тремтить у старечих пальцях; мабуть, я пишу вже останнє слово про Воскресіння Христове, але знаю, що Промисел Божий настановить і після мене інших пастирів, які, не замовкаючи, будуть проповідувати про Воскресіння».

Сприймаймо розумом і серцем заклик святого Григорія Богослова: «Христос повстав з мертвих, — встаньте і ви! Христос у славі, — сходьте і ви, тому що Воскресіння Христа є початок нашого власного воскресіння! Христос визволився з гробу, — звільняйтесь і ви з пут гріха!» .

До Воскресіння Христового людство у величезній більшості не мало живої надії на безсмертя і воскресіння. В язичництві навіть у найбільших мудреців надія на життя після смерті була досить неясною, непевною, примарною. Тільки  іудейський народ мав надію на безсмер¬тя і воскресіння. Але чим закінчилося у юдеїв земне життя Спасителя: Тайна вечеря, Гефтсиманія, зрада Іуди, підступи первосвящеників, безпринципність Ірода, лукавство Пілата, несамовитість натовпу, жорстокість воїнів, зловтіха ворогів, переляк і безпорадність усіх Христових послідовників. Страшна картина Хресної дороги  Сина Божого вузькими вулицями Єрусалима до місця страти. Жахлива, незабутня картина Голгофи. 

Ніч Воскресіння! Ісус Христос зруйнував створену гріхом стіну між Богом і люди¬ною. У Своїй Особі Він показав Небесного Отця, Який розкриває лю¬дям Свої обійми. Подібно до сонця, Воскреслий Христос зійшов над землею, тільки щоб не заходити вже ніколи.

У ці урочисті пасхальні дні сердечно вітаю вас, дорогі браття і се¬стри. Перші слова великодніх вітань – нашим землякам, співвітчизникам, які ціною власного життя захищають нас на східних теренах України. Згадаймо в молитві Героїв, хто віддав своє життя за нашу свободу, щоб бути вільними на своїй землі і щоб ці жертви не були даремними.

Вітаю наших земляків-українців, що перебувають за межами рідного краю, з великим святом Святої Пасхи. Від усієї душі ба¬жаю всім радості, яка завжди додає нам нових сил, необхідних для нашого морального очищення, для зміцнення християнської любові, для збереження родини, для благоденства нашої країни і миру на землі.

Нехай зміцнить Воскреслий Христос усіх нас в надії на перемогу добра над злом, життя над смертю, правди над неправдою і подасть нам Свою всесильну поміч у добрих справах! Нехай радість, мир і любов будуть з нами в усі дні нашого життя! 

 

    Воістину Христос Воскрес!                           митрофорний протоієрей Мирослав Хімейчук

                                                                     Декан Надвірнянський 

    2017 р. Б.                                                  Української Автокефальної Православної Церкви.


Прокоментуйте:

blog comments powered by Disqus
 

Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело.
Використання матеріалів сайту для публікації у друкованих виданнях без письмової згоди засновників сайту забороняється.
Copyright © 2008-2010 Roman Gelembjuk & Yura Ivanochko

Вподобай щоб отримувати
цікаві новини першим!