Забули свій пароль?
Забули своє Ім’я Користувача?

06
Січ
Христос рождається! PDF Друк e-mail
Написав митр.прот. Мирослав Хімейчук   

Ця подія незбагненна. І повертається до нас щороку – вечеря, ясла, зірка, пастухи, ангели, волхви…

Різдво є і таємниця, і виконання обітниці, і запорука майбутнього, невисловленого, яке у кожного своє, але для всіх нас пов’язане з Ісусом Христом, Який прийшов у світ і став людиною.

Христос Спаситель народжується у плоті в наш грішний світ для того, щоб кожній людині відкрити шлях до примирення з Богом. І ми з вами повинні пам’ятати, що історія цих подій ще не закінчена, вона триває, і кожен з нас може вписати в неї свою сторінку.

На жаль, сьогодні ми часто нехтуємо тим, що подарував нам Син Божий. В сучасному суспільстві рідко зустрічаються приклади благочестивого життя, немає на землі миру, а в людях Божого благовоління. Кого в цьому звинувачувати? Винною у цьому може бути лише закостеніла у гріхах воля людини, яка відвертається від свого Спасителя і зневажає Його. Немає на це ніяких виправдань. Все відкрито, все даровано, людина знає дорогу до вічного блаженства і має всі засоби для спасіння. Однак, погляньмо на себе. Котру із заповідей ми не порушили? Багато із нас про Бога і не думає, у храм ходять для годиться. Гріх уже пропагується як норма, а то навіть і як чеснота. Процвітає ненависть до ближнього, у ній ми виховуємо і дітей наших, своє «Я» виходить на перший план. Замість любити і прощати ворогів наших, ми вишукуємо їх, мстимо їм, на задумуючись, що головний, справжній ворог – у нас самих.

Складні часи переживає Свята Церква, складні процеси відбуваються у нашій державі. Однак ніщо не повинно похитнути в нас смиренної впевненості в силі Христовій, бо Господь ніколи не залишав Свою Святу Церкву. Незважаючи на бурі й хвилювання житейського моря, Церква і далі буде свідчити про Христа, бо заради всіх народився Христос!

За словами святих отців, Він зійшов на землю, щоб нас вознести на небо, став людиною, щоб нас всиновити Богу, зубожів, щоб ми збагатилися, смирився, щоб ми уславилися.

Чим же ми можемо відповісти на цю величну Божу любов? Тільки щирою вірою та дитячою любов’ю до свого Небесного Отця. «Будемо любити Його, бо він раніше полюбив нас» (1 Ів. 4,19).

Що ж принесемо нині до ясел нашого Спасителя? І з чим предстанемо перед втіленою любов’ю? Глибоко загляньмо у наше серце, очистимо його щирим покаянням. Твердо постановімо змінитися і остерігатися гріха, і тоді, зі сльозами покаяння, наблизимося до смиренних ясел й попросимо Господа нашого Ісуса Христа помилувати Україну, подати їй мир, а народу її – велику милість!

Небесна пісня про мир на землі і благовоління в людях сповнює спокоєм та надією кожну християнську душу. Бо нині лежить у яслах Примиритель, який «тростини надломленої не переломить, і льону тліючого не загасить» (Іс. 42,34), проте Він є мир наш, Котрий… зруйнував перегороду, яка стояла посередині» (Еф. 2,14) між небом і землею, зведену людською неправдою.

На Божественне Немовля впродовж двох тисячолітть з надією дивиться людство, саме від нього безліч людей черпають животворчу силу, яка змінює, преображає і наповнює змістом їхнє життя, робить їх віруючими з невіруючих, праведними з грішних, спасенними із загиблих.

Христос прийшов для спасіння кожної людини, що жила, живе і житиме на землі. Він народився для нас і немає нікого, хто був би забутий, обділений або не помічений.

Молимо Народженого Господа, щоб Він вселив мир і злагоду в серця всіх жителів України, дарував щиру любов до ближнього, поблажливість до недоліків і терпіння помилок.

Перші слова різдвяних вітань ми знову шлемо нашим землякам, співвітчизникам, які ціною власного життя захищають нас на східних теренах України. Нехай ясний промінь вифлиємської зірки звеселить їх цієї ночі, дасть наснаги вистояти у боротьбі зі злом.

Згадуємо в молитві Героїв, хто віддав своє життя за нашу свободу, щоб бути вільними на своїй землі. І щоб ці жертви не були даремними.

Із Різдвяними святами, Новим 2017 роком та Святим Йорданом, всечесні отці, дорогі брати і сестри! Нехай лунають колядки карпатським краєм, і цей спів принесе радість та благополуччя у наші сім’ї! Нехай Господь відкриє наші серця, щоб навчилися ми любові, вірності та відданості Христові, в мирі та любові зустріли Різдво Христове, щоб від повноти серця вітати радісно всіх:

                                      «Христос рождається! Славімо Його!»

митр.прот. Мирослав Хімейчук

Декан Надвірнянський

Української Автокефальної Православної Церкви


Прокоментуйте:

blog comments powered by Disqus
 

Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело.
Використання матеріалів сайту для публікації у друкованих виданнях без письмової згоди засновників сайту забороняється.
Copyright © 2008-2010 Roman Gelembjuk & Yura Ivanochko

Вподобай щоб отримувати
цікаві новини першим!