Забули свій пароль?
Забули своє Ім’я Користувача?

27
Кві
Пасхальне привітання PDF Друк e-mail
Написав митр.прот. Мирослав Хімейчук   

  Христос Воскрес !

«Воскресіння Твоє, Христе Спасе, ангели оспівують на небесах,

і нас на землі сподоби чистим серцем Тебе славити».

Ми знову чуємо цей спів у передсвітанкових сутінках ночі Воскресіння Господнього. Ми відчуваємо піднесення, дивну, неземну радість, яка переповнює навіть найчерствіші серця. Цей втаємничений спів, на жаль, швидко минає, і так хочеться його затримати, продовжити цю радість, яка знову несе нам давню і завжди нову звістку: «Христос воскрес!». І гучним виголосом по всьому православному світу утверджується: «Воістину Воскрес!».

З весняного Єрусалиму, від порожньої гробової печери, окутаної ранковим туманом, ця радісна вість майже два тисячоліття лунає світом: «Чого ви шукаєте живого між мертвими? Нема Його тут: Він воскрес» (Лк.24,5) – благовістя про воскресіння Христове, почуте жінками, понині звучить в Церкві, стверджуючи Її віру та зміцнюючи у свідченні Істини.

Протилежні за змістом слова, – хресна смерть і воскресна радість, – сьогодні стають поряд і поєднуються, бо смерть переможена і переможена назавжди. Земля тепер уже не є місцем прокляття, куди була вигнана людина після гріхопадіння, а стає благословенною нивою, на якій росте і зріє пшениця Христова. Це вже не безвідрадна в'язниця, де панують плач і скорбота, труд і хвороба, це місце, в якому виховуються християни для життя вічного.

В часі Великого посту ми не раз стояли перед Хрестом із глибоким душевним сумом та скорботою. Каялися, просили прощення в очікуванні торжества торжеств і цей день прийшов. Христос кожному, хто вчора разом з розсудливим розбійником молився: «Пом'яни Мене, Господи, коли прийдеш у Царство твоє», говорить: «Сьогодні ж будеш зі Мною в раю» (Лк. 23, 42-43). Той, хто розуміє, що Воскресіння настає тільки після Голгофи і Хреста, хто без нарікання несе свій життєвий хрест, хто з надією на Бога переносить спокуси, що походять від світу, плоті і диявола, хто мужньо бореться зі злом у цьому світі – тільки той сьогодні бачить Воскресіння. Такого християнина переповнює невимовна радість, відчуття часу зникає, і він відчуває повноту «восьмого дня», якому не буде кінця.

Усе проходить. Минають часи, зникають царства і цивілізації, падають імператори і тирани, та лише слова Христові вічні: «Я переміг світ» (Ін. 16,33).  Ця Христова перемога подарована нам, Його послідовникам, адже ця перемога, що перемогла світ, – віра наша.

Протягом тисячоліть людство турбувало питання: що є після смерті? Над цією таємницею замислювалися філософи, про неї розмірковували мудреці, за межу смерті намагалися заглянути пророки. Втім тільки на світанку першого дня після суботи ми отримали правдиву відповідь: смерть дочасна, вона не є вироком чи безвихіддю, бо переможена Життям, «поглинута смерть перемогою» (1Кор.15:54). Відтоді «Нехай ніхто не боїться смерті, бо смерть Спасителя нас визволила».

Відомо, що цей світ є полем битви, де завжди йде боротьба за Христа і проти Нього. Але якщо ми на боці Господа і Спасителя нашого, то Він буде з нами у цьому протиборстві. Він – єдиний Переможець гріха, смерті, диявола і всіх тих речей і явищ, які несуть у собі гріх, смерть і диявол, або походять від них. Наша зброя – євангельські чесноти: молитва, піст, смиренномудрість, терпіння, правдивість, покірність, любов навіть до ворогів, доброта.

Тому нехай кожен прожитий нами день буде наповнений вірою, молитвою, благочестям, чистотою, добрими справами, щоб душа і тіло після справжнього покаяння вже не осквернялися ніякими гріхами.

Нехай в ці святі дні благодатний мир Божий наповнить ваші серця і нехай ніщо не затьмарює вашу світлу радість, бо, як говорить святитель Іоан Златоуст, «це день, в який (Господь) забрав з усякого обличчя сльозу, це день перемоги над смертю, це день життя тих, хто знаходився в пеклі; це день, в який Первородний воскрес з мертвих і приніс світові радість».

У ці пасхальні дні вітаю духовенство, владу та усіх вас зі святом славного Христового Воскресіння. Згадаймо в молитві Героїв, хто віддав своє життя за нашу свободу, щоб бути вільними на своїй землі. І щоб ці жертви не були даремними, збережімо те, що здобули під час Революції Гідності. Нехай пресвітла великодня радість завжди супроводжує нас, хай благодатний пасхальний вогонь освітлює життєвий шлях кожного з нас, а відчуття Божественної присутності допомагає нам долати труднощі і випробування. Молитовно бажаю усім вам, щоб Воскреслий Христос укріпляв вас і тілесно, і духовно, щоб ми і надалі змогли гідно звершувати своє служіння у славу Святої Церкви, на користь нашому народові та Батьківщині.

Воістину Воскрес Христос!

митр.прот. Мирослав Хімейчук.

Пасха Христова                                                                                                                           Декан Надвірнянський

2016 р.Б.                                                                                   Української Автокефальної Православної Церкви


Прокоментуйте:

blog comments powered by Disqus
 

Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело.
Використання матеріалів сайту для публікації у друкованих виданнях без письмової згоди засновників сайту забороняється.
Copyright © 2008-2010 Roman Gelembjuk & Yura Ivanochko

Вподобай щоб отримувати
цікаві новини першим!