Забули свій пароль?
Забули своє Ім’я Користувача?

06
Січ
Христос рождається! PDF Друк e-mail
Написав Юрій Іваночко   

Серед метушні цього світу, серед повсякденних клопотів, надміру важких останніх років для християн України, знову настає тиха свята ніч.
У незбагненному для людини світі безтілесних духів, котрий називаємо «небом», Споконвічне Слово, Христос Спаситель, стало найвеличнішим прославленням Творця. Всім народам землі звістилися в Христі Ісусі спокій, примирення, порозуміння. А кожному з нас, хто носить у собі образ і подобу Божу, відкрилися двері до свого справжнього покликання: творити добрі, справедливі вчинки. Але ці дороговкази не завжди задовольняли земних правителів? Чому розлючений цар Ірод наказує вбити всіх немовлят в околиці Вифлеєму, аби тільки серед них загинув і Спаситель? Бо демони зла відчули: прийшла в світ сила, котра визволить людину від гріха, а потім зробить її незалежною від несправедливої влади, від облуди, підкупу, насильства. Нові релігії обіцяють легковірним владу над духами, зачислення до обраних у день Страшного Суду, звільнення від обрядових і морально-етичних вимог православної віри. Але жодна земна імперія не витримала двобою з тихим словом любові й миру, явлених світові від Різдвяної ночі. Слово здолало найкривавіші тиранії, загартувалося в крові мучеників і знов лунає нині над нашим краєм, закликаючи всіх до Себе.


Не зникли й зараз зі шляху християнина ті антихристові зграї. Це вони довели наш щедрий і багатий край до зубожіння. Та ось чуємо на різдвяній службі обнадійливі слова: «З нами Бог, зрозумійте, народи, і коріться, бо ось з нами Бог». І ми, як ті три царі зі сходу, чи прості пастушки, ведені вифлеємською зіркою, долаємо всі спокуси й випробування і йдемо до Новонародженого Христа зі своїми дарами. Кожен з нас може визначити своє місце побіч вифлеємських ясел, але над кожним чатує небезпека опинитися поряд із тим безбожним царем Іродом, який чутку про народження Месії сприйняв лише як загрозу для своєї влади. Зараз наша Україна, волею політики черговий раз у своїй історії втягнута у військові дії. Ще одна боротьба земних царів за владу. Сили зла, розбрату, ворожнечі ділять Україну, Церкву, суспільство. Але героїзм військових, самовідданість волонтерів, щирість жертводавців є виявом любові до своєї земної Батьківщини і без цієї жертовності неможливо зберегти державу. Україна потребує політиків, політиків-християн, що несуть слово любові й примирення, любові до Батьківщини, до української нації та її духовної культури. Ті, хто стає ліворуч правди не усвідомлюють євангельські слова коли Христос у день останнього суду: «скаже тим, що ліворуч: «Ідіть від Мене геть, прокляті, в вогонь вічний, приготований дияволові й ангелам його... ».
З нами Бог! І ми у тихім сяйві зірки помічаємо, якими нікчемними, марними є всі підступи злих воїнств. Брами вічності відчинено! І нам, відділеним від вифлеємських ясел двома тисячами кілометрів і більш як двома тисячами років, у ці дні здається, ніби зовсім близько чекає на нас це джерело спокою, молитви, щоб огорнути своїми теплими обіймами.
Христос прийшов у світ, щоб стати жертвою за наші провини та за гріхи всіх попередніх поколінь. Він закликає всіх нас стати співучасниками Його жертви. Бути християнином – означає жертвувати собою і Свята ніч Христового Різдва навчає нас вміти плекати мир в собі, і в цілому світі.
Перші слова різдвяних вітань ми шлем нашим землякам, співвітчизникам, які ціною власного життя захищають нас на східних теренах України. Нехай ясний промінь вифлеємської зірки звеселить їх цієї ночі, дасть наснаги вистояти у боротьбі зі злом.
Згадаймо в молитві Героїв, хто віддав своє життя за нашу свободу, щоб бути вільними на своїй землі. І щоб ці жертви не були даремними, збережімо те, що здобули під час Революції Гідності.
Вітаю вас із Різдвяними святами, Новим 2016 роком та Святим Йорданом. Божого благословення усім вам. Будемо щиро славити у молитвах і колядках народженого у Вифлеємі Ісуса, Який народився заради нашого спасіння. А рік, що настає, нехай буде мирним, добрим і щасливим для України та кожної родини!
Христос народився!
Славімо Його!

митр.прот. Мирослав Хімейчук.
Декан Надвірнянський
Української Автокефальної Православної Церкви


Прокоментуйте:

blog comments powered by Disqus
 

Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело.
Використання матеріалів сайту для публікації у друкованих виданнях без письмової згоди засновників сайту забороняється.
Copyright © 2008-2010 Roman Gelembjuk & Yura Ivanochko

Вподобай щоб отримувати
цікаві новини першим!