Забули свій пароль?
Забули своє Ім’я Користувача?

27
Вер
Про нас пишуть PDF Друк e-mail
Написав Катерина Федорівна   

Пісня, що зцілює душу

Погожа недільна днина. У вранішню годину церковний дзвін сповістив саджавчан про службу Божу. Більше ста років у храмі Покрови Пресвятої Богородиці парафіяни підносять свої молитви до Бога. Скільки подій таїть у собі велична споруда!

Ця недільна Літургія також впише свою сторінку в історію церкви. На запрошення настоятеля УАПЦ, митрофорного протоієрея Мирослава Хімейчука під склепінням храму звучав чотириголосий спів народного хору «Просвіта» з Коломиї. Церковні піснеспіви були наповнені небесним блаженством, проникливо-благальними молитвами. Ми слухали їхні голоси, співали молитви, і в серцях вселявся спокій, умиротворення, душа наповнювалася добром, любовю. Хоральний спів заторкнув найпотаємніші струни душі.

До створення атмосфери святковості, надзвичайного радісного піднесення, доброзичливості доклали неабияких зусиль о.Мирослав з дружиною Вірою і п.Михайло Півторак, які опікувалися перебуванням коломиян в селі. Подбали про підвезення хористів, гостину, щоб не відволікати їх від нелегкої творчої праці.

Після богослужіння хор виступив з духовно-патріотичним концертом. З надзвичайним ентузіазмом і піднесенням сприймала громада кожен виконаний твір. Патріотичні пісні йшли від серця до серця, невидима сила єднала хористів з шанувальниками. До цього виступу я не раз чула схвальні відгуки про самобутній колектив. А найбільше - від саджавчан, які часто ставали мимовільними глядачами імпровізованого концерту в потязі «Коломия - Рахів». З їхніх слів, пасажири слухали, спів не залишав байдужим нікого, бо такого і на телебаченні не почуєш. Мешканці села переконалися, що пісні запалюють серця духом свободи, патріотизму, зцілюють душу. Хористи подарували людям прекрасні миті зустрічі з мистецтвом. Не пропала їхня творча праця.

Цікаво було дізнатися, що учасники хору «Просвіта» - різні за фахом і віком люди. В співочий гурт їх об’єднала любов до української пісні, прагнення підносити свідомість народу, збагачувати його духовно, нести світлі ідеї його традицій. Хор є виконавцем не тільки українських народних, патріотичних, стрілецьких, повстанських пісень, але й дарує шанувальникам високу складну музику А.Веделя, Дм.Бортнянського, М.Лисенка, М.Леонтовича, С.Людкевича, Д.Січинського, Літургію М.Гайворонського.

Хор «Просвіта» є своєрідним духовним прихистком для одержимих відповідальних людей, яких ведуть залюблений у хоровий спів його художній керівник і диригент пан Роман Хімей і староста хору Мирослава Грушевська. Приємно зазначити, що Роман Михайлович Хімей – наш земляк, уродженець села Волосів Надвірнянського району. Хор під його орудою – активний учасник визначних соціально-мистецьких заходів міст і сіл нашої області та на теренах України. В репертуарі колективу більше двохсот творів, з них біля ста семидесяти – власні обробки, що свідчить про талант досвідченого музичного фахівця, наполегливість, невтомну працю.

Стомлених, але з піднесеним настроєм, коломийських хористів гостинно прийняли Іван Півторак з дружиною Тетяною. І за столом лунали пісні, до небес підносилося «Многая літ!»

Дякуємо Господу за о. Мирослава, який дбає про духовне вдосконалення своєї пастви; за хористів, що трудяться на прославу Бога й величі Української Держави. Усім, хто доклав старань до духовного свята, нехай воздасться сторицею. Саме про таких людей слова: «Якщо не ми, то – хто?!» Заради цього варто жити.

                                                                          ДжерелоГазета "Вільний голос" (м.Коломия) за 27 серпня 2015 року


Прокоментуйте:

blog comments powered by Disqus
 

Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело.
Використання матеріалів сайту для публікації у друкованих виданнях без письмової згоди засновників сайту забороняється.
Copyright © 2008-2010 Roman Gelembjuk & Yura Ivanochko

Вподобай щоб отримувати
цікаві новини першим!