Слово вчителя 10 золотих правил виховання

Слово вчителя

Персональний блог

  

  

     Гелембюк

Катерини Федорівни

Вивчаємо зарубіжну літературу


Забули свій пароль?
Забули своє Ім’я Користувача?

01
Бер
10 золотих правил виховання PDF Друк e-mail
Написав Катерина Федорівна   

   Я люблю спостерігати і милуватися батьками, коли вони вперше приводять своїх дітей до школи. Святкові торжества, напутні слова, сяючі від радості очі першокласників і їх батьків. В початковій школі часто приходять, приводять і забирають дітей додому, цікавляться їхнім навчанням. З роками дитина підростає, батьки вважають її дорослою, до школи дорогу забувають. Між ними часто виникають непорозуміння, тоді нарікають на горезвісну проблему батьків і дітей. Знаю: всі батьки прагнуть, щоб їхні чада зростали здоровими, щасливими і, звичайно, вдячними. Та далеко не всі досягають заповітної мрії.

За програмою 6 класу із світової літератури вивчаємо твір французького письменника Екзюпері «Маленький принц». Діти розповідають про стосунки з батьками. Разом намагаємося розкрити сенс зустрічі маленького принца з «дорослими», відтворити загальну картину існування людства, яке втрачає моральні цінності. Для дорослих більш важливими є власні справи, гроші, влада. Дитяча душа прагне іншого – любові, взаєморозуміння, підтримки, уваги, дружби, радості. Як же виховувати своїх дітей, щоб вони не промовляли вслід за героєм повісті-казки: «Ці дорослі – таки дуже дивні люди»?

Психологи радять дотримуватися 10 золотих правил виховання.

1. Стимулюйте інтелект дитини.

Створюючи необхідне середовище, можна підвищити коефіцієнт розумового розвитку дошкільника чи, навпаки, знизити його (якщо життя дитини буде одноманітним, нецікавим і безрадісним).

2. Формуйте у дитини повагу

Власний образ, закріплений свідомістю, є визначальним під час прийняття рішень у виборі друзів, професії, у коханні.

3. Навчіть дитину спілкуватися

Для цього необхідні щонайменше 5 чинників:

  • щира любов батьків (породжує почуття захищеності);
  • доброзичливість інших дорослих, не лише рідних і близьких (рятує від комплексів);
  • зовнішня привабливість дитини, а особливо - підлітка (одяг, манери);
  • обґрунтована впевненість у собі (кожний у чомусь сильний);
  • великий запас слів (як інакше спілкуватися?)

4. Стежте за тим, щоб дитина не перетворилася на «телемана»

Соціологи запевняють, що дошкільнята проводять перед екраном телевізора у середньому 50 годин на тиждень. Додаймо ще комп’ютерні ігри. Медики вважають, що це гальмує розвиток лівої півкулі головного мозку, відповідальної, зокрема, за розвиток мовлення.

5. Виховуйте відповідальність і порядність

Слід робити це не лише за принципом «це добре, а це погано», а, насамперед, на власному прикладі. Не прогавте момент: у підлітковому віці симпатії перемістяться з батьків до однолітків.

6. Привчіть дитину пишатися своєю сім’єю, шанувати її традиції

7. Живіть у хорошому оточенні

Друзі, яких виберуть ваші діти, впливатимуть на їхні моральні орієнтири, поведінку. Подбайте про те, щоб розширити коло знайомств дитини.

8. Будьте вимогливими

Діти з високою самооцінкою, почуттям власної гідності, умінням робити щось краще за інших, як правило, виростають у сім’ях, де до них висували високі вимоги: підтримувати порядок у будинку, організовувати своє дозвілля, добре поводитися. Та не перегніть палицю – не будьте тиранами. Ізапам’ятайте: слухняними, акуратними, розумними діти стають не відразу. Потрібні ваші зусилля протягом багатьох років. Будьте ж терплячими.

9. Привчайте дитину

Якоюсь мірою ви можете запрограмувати майбутній життєвий успіх своєї дитини. Привчіть її без примусу виконувати доручену справу, допоможіть наповнити життя цікавими й потрібними заняттями. Нехай звикає долати труднощі й переконається, що їй багато чого під силу.

10. Не робіть за дітей те, що вони цілком зможуть зробити самі

 

І запам’ятайте, якщо у важку хвилину саме ви опинитеся поруч – як друг,а не як бос, дитина, можливо, довірить вам свою «страшну таємницю» і прислухається до вашої поради.
Прокоментуйте:

blog comments powered by Disqus
 

Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело.
Використання матеріалів сайту для публікації у друкованих виданнях без письмової згоди засновників сайту забороняється.
Copyright © 2008-2010 Roman Gelembjuk & Yura Ivanochko

Вподобай щоб отримувати
цікаві новини першим!