Слово вчителя Притча "Спаси вас Бог"

Слово вчителя

Персональний блог

Гелембюк

Катерини Федорівни

Вивчаємо зарубіжну літературу

Забули свій пароль?
Забули своє Ім’я Користувача?

16
Кві
Притча "Спаси вас Бог" PDF Друк e-mail
Написав Катерина Федорівна   
  На лавці в парку сидів самотній дідусь. Поруч присіли відпочити мама з маленькою донькою. Дідусь пригостив дівчинку цукеркою. Та, розумниця, відразу подякувала йому:

- Спасибі.

Дідусь поцікавився:

- Що за слово ти мені сказала?

Дівчинка подумала, що старенький недочуває і повторила:

- Спасибі.

Але той знову запитав:

- А що означає це слово?

Дівчинка знизала плечима:

- Мене так мама вчила говорити і тато.

- Дуже добре. Але чи ти розумієш, що сказала?

В розмову втрутилася мама і пояснила:

- Донька подякувала вам за цукерку. Так роблять усі виховані люди.

- Так-так, звичайно. Але слово це особливе. Це не просто подяка. Раніше ці слова були молитвою, яка звучала так: "Спаси вас Бог". Тобто, ви мені зробили добро, і я молю Господа, щоб він врятував вас для вічного життя: "Спаси Бог". Потім люди почали забувати Бога, і молитва скоротилася, чи й зовсім зникла. Всі звикли говорити: "Спаси-бі". Що це? "Спаси" - зрозуміло, а що таке "бі"?

Тепер уже дідусь здивовано знизав плечима і зітхнув:

- Люди часто забувають про Бога. Живуть, як їм заманеться, а так і загинути недовго. Ось тому ті, хто пам'ятає про Творця, і моляться один за одного: "Спаси вас Господи" чи "Спаси вас Бог". А коли людина говорить, сама не розуміючи що, то це не молитва, а щось інше. Чи не правда?

Дідусь схилив перед своїми слухачками голову:

- Ви вибачте мене. Заговорив я вас. Але мені б дуже хотілося, щоб така світла душа, як ваша донечка, помолилася за мене.

Дідусь насилу встав з лавки, ще раз вклонився і, спираючись на ціпок, пішов по пустинній алеї.

- Спаси вас Бог, - вслід йому промовила дівчинка.

Джерело: KIRIOS

Прокоментуйте:

blog comments powered by Disqus

Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело.
Використання матеріалів сайту для публікації у друкованих виданнях без письмової згоди засновників сайту забороняється.
Copyright © 2008-2010 Roman Gelembjuk & Yura Ivanochko

Вподобай щоб отримувати
цікаві новини першим!