Історія Історія Ольга Кобилянська в Саджавці

Забули свій пароль?
Забули своє Ім’я Користувача?

29
Вер
Ольга Кобилянська в Саджавці PDF Друк e-mail
Написав Юрій Іваночко   
Будинок, у якому гостювала Ольга КобилянськаЧарівні Карпати та швидкоплинний Прут зачарували гірську орлицю – Ольгу Юліанівну Кобилянську.

Документально встановлено, що вона бувала у селі Саджавка в 1918, 1928 і 1929 роках. Тут проживала з 1905 до 1941 р. її добра знайома, товаришка юних літ Марія Бобикевич (1859-1942 рр.) – дружина священика Сидора Бобикевича.

У листі від 25 липня 1928 р. О.Кобилянська писала: „Від вчера, то є 24-го, я в Саджавці, тут дуже добрий воздух і мені мило й добре”.

Донька Марії Бобикевич Клавдія згадувала: „Теплі літні вечори переживалися спільно на ганку. Під шум Прута, що блистів у світлі місяця, велися цікаві балачки про мистецтво, музику...”

Будинок, де зупинялася письменниця, і зараз стоїть у Саджавці на тихій вулиці, названій її іменем. До 125-річчя з дня народження О.Кобилянської на цьому будинку встановлено меморіальну дошку (4 грудня 1988 року).
_________
Примітка: В даний час згаданий у цій статті будинок знаходиться в аварійному стані.  Якщо не вжити термінових зоходів по реконструкції існує висока ймовірність втрати даного об'єкта культурної спадщини.

Прокоментуйте:

blog comments powered by Disqus

Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело.
Використання матеріалів сайту для публікації у друкованих виданнях без письмової згоди засновників сайту забороняється.
Copyright © 2008-2010 Roman Gelembjuk & Yura Ivanochko

Вподобай щоб отримувати
цікаві новини першим!