Історія Історія Військові поховання часів Другої світової війни

Забули свій пароль?
Забули своє Ім’я Користувача?

01
Лют
Військові поховання часів Другої світової війни PDF Друк e-mail
Написав Роман Гелемб'юк   

Ми вже писали про військові поховання в Саджавці часів Великої війни (Першої світової). Про поховання під час Другої світової війни 1939-1945рр. на території Саджавки відомо менше. Особисто я не знаю про наявність таких. Проте, в Інтернеті натрапив на угорський архів із списками втрат угорської армії в 1944 році. Архів оцифрований, тому легко шукати за назвою населеного пункту де загинув та похований той чи інший солдат.

Серед документів є принаймні 50 довідок про поховання солдатів, де місцем поховання вказано Саджавку. Серед місць загибелі вказано сусідні села - Іванівці, Товмачик, Баня, Святюзеф. Дати поховань від квітня до липня 1944 року. Це якраз той час, коли лінія фронту проходила через Товмачик.

Так виглядають ці документи. Можна порівняти з аналогічними документами червоної армі, в якій воювали та загинули багато наших односельців.

Виникає закономірне запитання: де саме в Саджавці поховані ці угорські солдати? Старші люди мають знати.

Прокоментуйте:

blog comments powered by Disqus

Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело.
Використання матеріалів сайту для публікації у друкованих виданнях без письмової згоди засновників сайту забороняється.
Copyright © 2008-2010 Roman Gelembjuk & Yura Ivanochko

Вподобай щоб отримувати
цікаві новини першим!