Історія Історія Хто не знає свого минулого, той працює на чуже майбутнє!

Забули свій пароль?
Забули своє Ім’я Користувача?

18
Сер
Хто не знає свого минулого, той працює на чуже майбутнє! PDF Друк e-mail
Написав Юрій Іваночко   
Як повідомлялось раніше, колектив SADZHAVKA.ORG.UA здійснює підтримку проекту В. Герея щодо створення історичного часопису нашого краю. Звертаємось до кожного небайдужого долучитись до роботи над формуванням цілісного образу нашого минулого, адже це коріння, із якго живиться наше майбутне.

 
Розглядаючи предмет нашого дослідження на фоні загальних даних про історичне минуле Української держави, можна стверджувати, що існують і більш проблемні її ділянки, які в сьогодні потребують детального вивчення. В таких умовах, здавалось би, на перший погляд, дрібне питання регіонального характеру втрачає свою вагу і перестає бути настільки пріоритетним, щоб все покинути і займатись саме ним. Однак, досить часто саме у зв’язку із відсутністю або спотворенням історичних даних регіонального масштабу і виникають проблеми глобального характеру, які, будучи поєднаними із недобросовісною спекуляцією на підгрунті ідеологічних чи інших поглядів зацікавлених у цьому осіб, мають високу ймовірність втрати можливості правильного сприйняття інформації, яка, в результаті практичного застосування у формі недостовірних історичних даних, може спровокувати настання у майбутньому негативних наслідків не лише для нашої держави, а й для світової спільноти.
Розглядаючи ідею роботи у менш широкому її розумінні, необхідно відзначити, що результати дослідження історичного минулого села Саджавка, Надвірнянського району, Івано-Франківської області, в поєднанні та комплексному аналізі із даними прилеглих населених пунктів, може сформувати цілісне та більш точне уявлення про загальну історію краю, систематизувати наявні, виявити відсутні або спростувати невірні факти, які, по своїй суті, можуть виявитись ключовими у вирішенні питань, покладених перед дослідниками історії України у цій та інших її сферах.

Разом із тим, на сьогоднішній день, коли кожна із великих проблем в історії України певною мірою висвітлена у працях її дослідників, на жаль, краєзнавчій роботі, зокрема, вивченню історії та розвитку окремих населених пунктів, увага приділяється у недостатньому обсязі.

Саме тому зараз найбільш актуальною є сфера практичного застосування результатів дослідження цієї теми та, зокрема, формування більш конструктивного світогляду, виховання в  свідомості кожного якостей, які дозволять планувати розвиток майбутнього краю в історично сформованому векторі, що насичений стабільним генетичним змістом.

Ми досліджуємо історичне минуле в проекції етапів розвитку. Процес зводиться до вивчення та розгляду історії села Саджавки з глибин тисячоліть до сьогодення, а  також встановлення  його ступеня  активності на арені історичних подій краю.

Мета роботи полягає у всебічному і об’єктивному висвітлені історії села Саджавка, комплексному і науковому аналізі фактів та узагальненні досвіду, який, безумовно, завдяки цьому значно збільшиться.
 
При підготовці статті використовувались матеріали курсової роботи Христана Р. В. "Саджавка. Історія села".

Прокоментуйте:

blog comments powered by Disqus
 

Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело.
Використання матеріалів сайту для публікації у друкованих виданнях без письмової згоди засновників сайту забороняється.
Copyright © 2008-2010 Roman Gelembjuk & Yura Ivanochko

Вподобай щоб отримувати
цікаві новини першим!