Історія Історія Легендарне ім'я

Забули свій пароль?
Забули своє Ім’я Користувача?

06
Жов
Легендарне ім'я PDF Друк e-mail
Написав Administrator   

Капличка на місці вбивства СичаЛегендарним ватажком саджавських повстанців був Василь Дмитрович Пеньківський (“Сич”).

У роки воєнного лихоліття В.Пеньківський зумів організувати усіх тих парубків, кому не байдужа була доля України і майже сто молодих і дужих хлопців привів у сотню Спартана. Самі ж ті хлопці і вибрали його своїм референтом. А що добре орієнтувався вночі, то взяв собі псевдо “Сич”.

З 1944 по 1947 рр. “Сич” водив своїх вояків у запеклі бої і завжди отримував перемогу в боях з ворогами-енкаведистами.. Любили і поважали його односельці.

Однак начальнику Ланчинського НКВС Єрофєєву з допомогою зрадника вдалося вистежити “Сича” та його побратимів. Восени 1947 р. на п’ятьох повстанців напали двадцять озброєних до зубів енкаведистів.

“Сича” поранили в ноги і він впав на сиру землю. Щоб не попасти ворогам до рук, в одну мить направив цівку автомата в голову і вистрілив.

І вже через кілька днів на селі зазвучала пісня про цей останній бій боївки Сича. З плином часу на місці бою хтось встановив дубового хреста.

А 1994 році з ініціативи лісничого Василя Струка на цьому місці було зведено і освячено капличку.

Народився Сич в Саджавці

Над Прутом рікою.

У хатині селянина

Над Ділом горою.

Понад життя любив вожак

Неньку-Україну

І визволяв долю й волю

Герой до загину.
За матеріалами нарису В.Джигринюка “Я тебе нікому не віддам!”

Прокоментуйте:

blog comments powered by Disqus

Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело.
Використання матеріалів сайту для публікації у друкованих виданнях без письмової згоди засновників сайту забороняється.
Copyright © 2008-2010 Roman Gelembjuk & Yura Ivanochko

Вподобай щоб отримувати
цікаві новини першим!