Традиції Традиції

Традиції
Водохреща 2013 PDF Друк e-mail

Святе Водохреща є завершальним святом Різдвяного циклу свят. Відзначають це свято 19 січня в честь хрещення на річці Йордані Ісуса Христа.

Свято називається Богоявленням, адже людям явився Господь у повноті: Отець, Син і Дух Святий. Так Бог явив народові свою троїчність. Друга назва свята — Хрещення Господнє. Його звершив Іван Предтеча, через це названий Хрестителем. Цього дня Спаситель всенародно розпочав своє служіння задля визволення світу.

Свято Богоявлення було встановлено у другій половині ІІ століття, спочатку його відзначали одночасно з Різдвом. Лише у ІV столітті Різдво стало самостійним празником.

Уранці на Водохреще, після святкової служби в церкві, парафіяни УАПЦ з настоятелем храму о.Мирославом вирушили хресним ходом до річки Прут,де вже була громада УГКЦ. Напередодні чоловіки встановили ялинкита крижаний хрест. Біля  якого правився молебен. Священик святить воду: тричі занурює хреста, а також запалений трисвічник до ополонки.

 

Детальніше...
 
У Саджавці на Спаса PDF Друк e-mail

Другий Спас — це свято Перетворення Спаса нашого — Ісуса Христа, що відзначаємо 19 серпня. Він же — яблучний Спас, найважливіший із трьох. За церковними переказами, колись дуже давно в цей день узяв Ісус Христос Петра, Якова та Івана й повів їх на високу гору. Там він прямо на очах у здивованих людей змінився: обличчя його засяяло, одяг став білий, аж ясний. До того ж явилися їм Мойсей та Ілля й вели розмови з Ісусом Христом. А з хмари почувся голос: «Це Син мій улюблений, у котрому моє благословення. Його слухайтеся». Ось яке Преображення Сина Божого мається на увазі. Це видіння є часткою того вічного щастя, яке буде для кожного нагородою за вірність Богові.

У церкві в цей день святять фрукти . Зважаючи на велич свята, піст дещо слабший: дозволяється їсти рибу, уживати олію та випити трошки некріпленого вина.

На святковій літургії священик обов'язково читає уривок з Євангелія від Матвія, де розповідається про Преображення Ісуса Христа на очах Петра, Якова та Івана. Саме від цього дня можна їсти яблука. Колись давно ніхто не дозволяв собі до яблучного Спаса навіть скуштувати яблучка. Вірили, що це неабиякий гріх. Щоправда, варто взяти до уваги, що не було за старих часів такого розмаїття ранніх сортів яблук, та й погодні умови були дещо інші. А вже тепер мало хто дотримується такого, з погляду сучасної людини, трохи дивного звичаю.

 

Детальніше...
 
Краєзнавчий проект PDF Друк e-mail
              В етнографічному нарисі Олекси Воропая «Звичаї українського народу» читаємо:

  "Звичаї - скарб українського народу. Кожна нація, кожен народ має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками».

     Багате на свої традиції та звичаї і село Саджавка. Наші пращури відбирали найцінніші надбання, збагачуючи їх, і бережливо передавали з покоління в покоління. Чи зуміємо ми зберегти цей скарб? Залежить від кожного з нас: не залишитись байдужим, записати стародавні перекази, легенди, пісні, колядки від старожилів. Передати почуте своїм дітям, продовжити справу предків.

     Приємно, що серед наших односельчан є такі люди. Ліда Федорівна Андрійчук, вчитель англійської мови Саджавської ЗОШ I-III ступенів, зібрала цікавий матеріал про звичаї і традиції, пов’язані з Різдвяними святами у Саджавці.

     Зима вже вступила в свої права. Зовсім скоро над селом залунають колядки. Проект Ліди Андрійчук допоможе всім нам прилучитися до «саджавських скарбів».

Детальніше...
 
З Днем молоді! PDF Друк e-mail

Шановні саджавчани прийміть найщиріші привітання з одним із найяскравіших свят у календарі — з Днем молоді, святом юності, енергії та оптимізму!
Молодість — це торжество чистоти помислів і почуттів, яскравих емоцій. Час кохання, віри у власні сили і прагнення перетворити світ. Так було і буде завжди. Саме у цьому почутті закладено підґрунтя великих звершень.
Хай прекрасне відчуття молодості, коли все по плечу, не покидає вас ніколи. Успіхів вам у всіх справах і починаннях, любові, щастя, невичерпної енергії та оптимізму!
Зі святом вас, молоді українці!

 
Христос Воскрес! PDF Друк e-mail

Із святкування Воскресіння Христового.

 
« ПочатокПопередня123456НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 6

Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело.
Використання матеріалів сайту для публікації у друкованих виданнях без письмової згоди засновників сайту забороняється.
Copyright © 2008-2010 Roman Gelembjuk & Yura Ivanochko

Вподобай щоб отримувати
цікаві новини першим!