Новини Вихідці з села

Вихідці з села
Михайло Сербенюк. Він завжди житиме у наших серцях! PDF Друк e-mail

serbenyukДо саджавчан надійшла сумна звістка, що сьогодні вранці у Канаді помер Михайло Дмитрович Сербенюк, який народився 1922 року в селі Саджавка. 

Це Він, будучи головою Гуцульського Товариства ім. Юрія Переможця в Канаді, писав у своїх спогадах «Саджавка над Прутом» (журнал «Гуцульщина» №1 за 1985 рік), - «За двадцять років, всупереч польській окупації, Саджавка національно дозріла й завдяки своїм національно-громадським установам, а зокрема УВО й особливо ОУН, досягла високої національної свідомості, а в Надвірнянськім повіті була безконкуренційно найсвідомішим українським селом».

Михайло Сербенюк залишиться в наших серцях і памяті Людиною-патріотом України і рідного краю з великої літери. Не залишався осторонь подій що відбуваються на сході України, регулярно підтримуючи наших воїнів фінансово. Неодноразово допомагав і своєму рідному селу. Зокрема, зробив чималий матеріальний вклад в будівництво нової церкви, збагатив сільську бібліотеку великою кількістю безцінних книг, тощо.

Сьогодні ми щиро сумуємо за Михайлом Дмитровичем, та співчуваємо Його рідним та близьким. Вічна Йому пам'ять!

Про Михайла Сербенюка писав сільський часопис "Саджавка" №3(6) за березень 2011 року у статті "Син краю рідного".
Його принесли лелеки. Так можна сказати про первістка в родині Дмитра і Параски Сербенюків. Михайлик народився 28 березня 1923 року. Передалась йому, напевно, і лелеча доля, бо в подальшому довелося покинути рідну Саджавку, скитатися світами. Потім довгоочікуваний приїзд у рідне село і знову повернення за океан.

Детальніше...
 
Знай наших PDF Друк e-mail
Мало кому із саджавчан відомо, що в нашому селі народився і виріс справжній український козак-Характерник (мольфар по карпатськи) Андрій Кравчук.

Характерник - людина, яка розвиває надзвичайні здібності тіла й духу, зберігає чесноти свого народу і безсумнівно має причетність до козацького (українського) егрегору й етносу.

Щодо себе Андрій вважає:
Чужа душа - то, кажуть, темний ліс.
А я скажу: не кожна, ой, не кожна!
Чужа душа - то тихе море сліз.
Плювати в неї - гріх тяжкий, не можна.
При цьому цитує свого вчителя Холошню Володимира Івановича "Як на мене, головне завдання кожного з нас - дійти на своїх двох до призначеного їй останнього часу і не бути нікому тягарем, а навпаки, допомагати, за можливості, іншим"

Як повідомив Андрій, недавно він знімався на телеканалі СТБ для передачі "В пошуках істини". Передача буде про характерників. Стріляв в тренера з пістолета дав маленьке інтевю а ще провів три бої з дзюдоїстом, кік боксером та вільником. Повинні десь показати телевізору.
 Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело.
Використання матеріалів сайту для публікації у друкованих виданнях без письмової згоди засновників сайту забороняється.
Copyright © 2008-2010 Roman Gelembjuk & Yura Ivanochko

Вподобай щоб отримувати
цікаві новини першим!