Новини Новини села Саджавка в умовах децентралізації. Велике майбутнє, чи великий пшик?

05
Бер
Саджавка в умовах децентралізації. Велике майбутнє, чи великий пшик? PDF Друк e-mail

51662 originalСьогодні ми стоїмо перед загрозою в близькому майбутньому зриву фінансування повноважень органів місцевого самоврядування. 

 

Навіть в сьогоднішніх умовах централізації бюджетного процесу щороку відбувається недофінансування села, тобто витрати передбачаються, але фактично їх немає в районній скарбниці щоб профінансувати. 

 

Враховуючи те, що економіка Саджавки вже дуже тривалий час знаходиться в коматозному стані і може існувати завдяки зовнішній фінансово-дотаційній підтримці, то особливо гостро дана проблема постане в разі, якщо фінансування розширених повноважень об'єднаних органів місцевого самоврядування буде збільшене за рахунок скорочення дотацій вирівнювання. По простому кажучи, дотаційні джерела найближчим часом можуть пересохнути і єдині кошти які будуть в селі це ті, які знаходяться в кишенях самих саджавчан.

Розбалансування всієї системи бюджетоутворення в Україні, може залишити за межею виживання ті населені пункти що відмовляться вступати в об'єднані громади,  оскільки залишається високо імовірним закладання в місцеві бюджети заздалегідь нереальних витрат.

 

Коли відбудеться об’єднання, то ці нові формування отримають субвенцію на медицину, освіту, а вільними коштами громада зможе управляти. Об’єднавшись, вони матимуть дохідну базу таку ж як в містах обласного значення. Це дає можливість в рази поліпшити фінансовий стан справ. 

 

Можна довго вести полеміку щодо тих чи інших питань, але думки більшості експертів і аналітиків з питань децентралізації сходяться в тому, що для усіх дотаційних населених пунктів об’єднання - життєво необхідне.

 

При підготовці аналізу використовувались матеріали Національного інституту стратегічних досліджень.

 

Автор Василь Іваночко


Прокоментуйте:

blog comments powered by Disqus
 

Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело.
Використання матеріалів сайту для публікації у друкованих виданнях без письмової згоди засновників сайту забороняється.
Copyright © 2008-2010 Roman Gelembjuk & Yura Ivanochko

Вподобай щоб отримувати
цікаві новини першим!