Новини Новини сільської ради Саджавчани хочуть жити в Коломийському повіті

07
Чер
Саджавчани хочуть жити в Коломийському повіті PDF Друк e-mail

imagesВже через два місяці в країні можуть зникнути звичні області, райони і села з містами. Натомість з'являться регіони, повіти і громади. Саджавчани сьогодні, в неділю 07 червня, на загальних зборах селян обговорювали і визначались з ким об'єднуватись. 

Кількість повітів буде значно меншою від кількості існуючих районів. Тобто відбудеться збільшення. Для саджавчан питання вибору не є легким. Саджавка обирає об'єднатись із громадами з центром  в сусідньому Ланчині чи громадами з центром в інфраструктурно розвиненим містом Коломия.

Абсолютна більшість селян, що прийшли на збори, підтримали ідею об'єднання із центром в Коломиї. Тобто уже в близькій перспективі село може стати частиною Коломийського повіту із збереженням своїх меж та прав на природні і земельні ресурси. Проте механізми взаємодії з центром ще мають бути затверджені статутом територіальної громади.

Визначення «повіт» на території України вже використовувалося, коли більша її частина входила до складу Російської імперії. У ХХ столітті вони зберігалися в утворених республіках під час громадянської війни в Росії та Українській державі.

Кількість областей залишиться колишньою. Також не планується змінювати їхні межі – перетворення зачеплять тільки систему управління.
Незвичайним став вибір назви «регіони» для нинішніх областей. Не виключено, що за цим стоїть і спроба рано чи пізно звернутися до ідеї створення верхньої палати парламенту. Останнє питання референдуму 2000 року, який отримав 81,7% голосів підтримки, містило вказівку про створення сенату, що представляє інтереси саме регіонів України. Оскільки в чинній Конституції такого поняття не існує, це вимагало б окремого внесення правок. Тобто окремої заміни слова «області». А оскільки комісія зараз цим і зайнята, ймовірно, тому і з'явився термін «регіони», щоб потім не звертатися до правок знову.

Сам термін «регіони» для позначення адміністративних одиниць верхнього рівня в Європі використовується Італією, Францією та Англією.
З попередніх заяв членів комісії та причетних до змін осіб можна припустити, що безпосередньо реалізовувати місцеву та державну політику в повітах і громадах будуть виконавчі комітети. Їх створять замість держадміністрацій, які зараз, по суті, повністю залежать від волі центру. Саме виконкоми стануть осередком тих повноважень, якими Київ планує поділитися з нинішніми областями і районами.


Прокоментуйте:

blog comments powered by Disqus
 

Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело.
Використання матеріалів сайту для публікації у друкованих виданнях без письмової згоди засновників сайту забороняється.
Copyright © 2008-2010 Roman Gelembjuk & Yura Ivanochko

Вподобай щоб отримувати
цікаві новини першим!