Новини

Новини
Передвеликодня толока - запорука краси й чистоти нашого села PDF Друк e-mail
a18a7beed646947b14ed9c5df32e1705
Шановні односельчани, підприємці та керівники установ! 
З приходом весни та напередодні величного свята Христового Воскресіння виконком Саджавської сільської ради звертається із закликом і проханням взяти участь у передвеликодній толоці із благоустрою. 
Загальносільска передвеликодня толока відбудеться завтра 30 березня.
Збір біля сільської ради о 10 годині.
Дбаючи про свій добробут, свою оселю, подбаймо й про території загального користування села, прилеглі території, установ та комерційних організацій, чисті та охайні подвір’я приватних будинків, та зробімо усе, щоб краєвиди нашого села милували око і веселили душу.

Не залишайтесь байдужими та за доброю традицією наших пращурів зробимо Саджавку охайною та чистою!

Зичимо всім натхнення, успіхів, організованості, самоповаги і задоволення від результатів роботи!
 
Чи можна довіряти сільському голові бюджетні кошти? PDF Друк e-mail

image

Нещодавно в соціальній мережі фейсбук депутат Надвірнянської районної ради Андрій Карманський шокував всю Надвірнянщину інформацією про ціну, яку платить Саджавка за утримання сільського голови.
Зокрема Андрій Карманський оприлюднив документи, які отримав за результатами депутатського запиту. Вказані документи свідчать про те, що у грудні с/р вирішила виплатити голові згідно його ж розпоряджень премії загальним розміром 300%, та 100% матеріальної допомоги.
Постійно голова наголошував про абсолютну відсутність в бюджеті коштів, не виключенням була і груднева сесія. Коштів не знайшлось навіть для таких нагальних потреб, як придбання паперу, тому люди змушені купляти його самі, якщо комусь потрібна довідка. Не знайли також в грудні кошти на підсип вулиці за зверненням жителя, який просив забезпечити виїзд на інвалідному візку до асфальту, щоб мати можливість придбати продукти і ліки.

Закликаю громаду та депутатів сільської ради дати оцінку, чи заслуговує довіри сільський голова, враховуючи вищенаведене та присягу, яку він урочисто дав громаді ще зовсім недавно.

Володимир Христан
Депутат Саджавської сільської ради


 

 
Прутом посунув лід PDF Друк e-mail

16649119 389091588108869 4645511201178110828 n

Нещодавно стало відомо про сходження лавин у Карпатах. А нині річками Прикарпаття посунув лід. Місцями вода розлилась лугами. Як це відбувається на Пруті, сфотографував Віталій Іваночко.

 

 
Тонкощі об’єднання: Коломия хоче, села відмовляються PDF Друк e-mail

karta 640x560Рік тому в Україні розпочалася адміністративно-територіальна реформа. Її першим етапом мало стати об’єднання сіл та міст в територіальні громади – нові адміністративні одиниці первинного рівня, які мають замінити сільські та міські ради. На початках до об’єднання сіл та перекроювання карт усі взялися із завзяттям та ентузіазмом. Та минув рік, і процеси об’єднання за суперечками та дискусіями дещо призупинились.

Базою для рекомендацій щодо проведення адмінреформи став власний досвід такої реформи в країнах-членах Ради Європи, зокрема Польщі та Франції. Більше того, рекомендації в майбутньому мають бути підсилені суттєвим фінансовим заохоченням: Європа обіцяє упродовж п’яти років виділяти кошти на укріплення інфраструктури в новостворених адміністративних центрах. До того ж очікується, що громадам надасться більша фінансова свобода, адже адміністративна реформа супроводжуватиметься децентралізацією: очікувано, що по-новому збиратимуться податки, більше коштів залишатиметься на місцях, міські органи самоврядування матимуть більше уповноважень для оперування цими коштами та кращого використання їх на користь громади, пише “Дзеркало Коломиї”.

Детальніше...
 
Саджавка в умовах децентралізації. Велике майбутнє, чи великий пшик? PDF Друк e-mail

51662 originalСьогодні ми стоїмо перед загрозою в близькому майбутньому зриву фінансування повноважень органів місцевого самоврядування. 

 

Навіть в сьогоднішніх умовах централізації бюджетного процесу щороку відбувається недофінансування села, тобто витрати передбачаються, але фактично їх немає в районній скарбниці щоб профінансувати. 

 

Враховуючи те, що економіка Саджавки вже дуже тривалий час знаходиться в коматозному стані і може існувати завдяки зовнішній фінансово-дотаційній підтримці, то особливо гостро дана проблема постане в разі, якщо фінансування розширених повноважень об'єднаних органів місцевого самоврядування буде збільшене за рахунок скорочення дотацій вирівнювання. По простому кажучи, дотаційні джерела найближчим часом можуть пересохнути і єдині кошти які будуть в селі це ті, які знаходяться в кишенях самих саджавчан.

Детальніше...
 
« ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець »

Сторінка 1 з 12

Використання матеріалів цього сайту можливе тільки з посиланням на джерело.
Використання матеріалів сайту для публікації у друкованих виданнях без письмової згоди засновників сайту забороняється.
Copyright © 2008-2010 Roman Gelembjuk & Yura Ivanochko

Вподобай щоб отримувати
цікаві новини першим!